Obsah

Povinné čipování psů

Typ: ostatní
Povinné čipování psů proběhne v naší obci v sobotu 5. října. Více informací v textu.

Veterinární lékař doktor Oswald oznamuje, že povinné čipování psů proběhne na Hostišové v sobotu dne 5. října od 11.15 do 12.00 hod. na obvyklém místě před obecním úřadem.

Cena za označení psa mikročipem je 470,- Kč.

V této souvislosti si dovolujeme připomenout, že každý majitel v České republice má zákonnou povinnost nechat označit svého psa mikročipem nejpozději do 31. prosince tohoto roku. 

Nerespektování tohoto zákonného nařízení může být pokutováno orgány státní správy pokutou až 20 tis. Kč. Povinné čipování se nevztahuje pouze na psy s průkazem původu viditelně označené tetováním před 3. červencem roku  2011.

Číslo mikročipu bude v naší obci používáno od příštího roku  jako evidenční číslo při placení poplatků za psa a přítomnost mikročipu psa vedeného v obecní databázi umožní identifikaci takového jedince při případném zaběhnutí  i kdyby na sobě neměl jiné vnější identifikační znaky jako je obojek se známkou či domovenkou.


Vytvořeno: 26. 9. 2019
Poslední aktualizace: 26. 9. 2019 14:07
Autor: