Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Aktuality z obce

Aktuality z obce


Změna otevírací doby knihovny přes Vánoce

Knihovna bude v tomto roce naposledy otevřena 13. prosince 2018 a příští půjčovní den je 3. ledna 2019. V době mezi vánočními svátky se nepůjčuje.Druhé setkání u vánočního stromu přátelství

Datum konání: 6. 1. 2019

Vanocni_strom_2019.jpgTříkrálová sbírka 2019

Datum konání: 5. 1. 2019

V rámci tradiční Tříkrálové sbírky budou skupinky koledníků obcházet naši obec v sobotu 5. ledna 2019.Fotografie ze Setkání u vánočního stromu a výroby vánočních ozdob

Na níže uvedeném odkaze si můžete prohlédnout fotografie ze Setkání u vánočního stromu přátelství, které se konalo dne 2. prosince, a také z výroby vánočních ozdob, která se konala 1. prosince.

https://hostisova.rajce.idnes.cz/Setkani_u_vanocniho_stromu_2._12._2018_a_vyroba_vanocnich_ozdob_1._12._2018Vánoce spolu - Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o.p.s.

Aby rodiny s dětmi mohly prožít Vánoce spolu

Stromeček, kapr, dárečky, hojnost, blízcí. To jsou Vánoce pro mnoho z nás. Tyto jistoty tvoří náš domov. Ne každý to tak má.

Sociální pracovnice organizace Azylový dům pro ženy a matky s dětmi o. p. s. pracují s rodinami v nelehkých situacích. Rodičům pomáhají se sepsáním životopisu, jak a kde hledat nabídky práce, jak se připravit na pohovor. V oblasti bydlení se zaměřují na to, jak si udržet bydlení, kde hledat vyhovující bydlení a jak ho získat. Pomáhají vyřídit sociální dávky. Ohledně hospodaření se zaměřují na to, jak vyjít s penězi, jak nastavit domácí rozpočet, pomáhají řešit dluhovou situaci. Podporují rodiče při zvládání problémů dětí ve škole, posilování komunikace a vazeb v rodině, při zajištění materiálních věcí pro děti. V neposlední řadě se zaměřují na to, jak zvládat chod domácnosti, jak nastavit režim dne u dětí, jak zajistit MŠ, ZŠ a řeší také volný čas dětí nabídkou kroužků a aktivit. Organizují pro rodiny s dětmi zážitky ve volném čase a o prázdninách. Působí mimo jiné i ve Zlíně a okolních obcích.

V předvánočním čase nabízí možnost zakoupení dárkového certifikátu Vánoce spolu na podporu činnosti organizace. Příspěvek můžete odeslat prostřednictvím www.azylovydum.cz, kde na úvodní stránce najdete podrobné informace jak dar odeslat. Obratem Vám bude zaslán dárkový certifikát s kouzelným dětským obrázkem.

Uděláte tak radost dvakrát. Jednou tomu, kdo certifikát obdrží, protože je součástí dobré věci a podruhé dětem, které také díky Vám prožijí Vánoce se svojí rodinou.

www.azylovydum.cz

Vánoce spolu.pngZkouška - andělíčci u vánočního stromu

Datum konání: 30. 11. 2018

Děti, které budou představovat andělíčky u vánočního stromu, mají zkoušku v pátek 30. listopadu v 15.30 u kaple.Kosmetika

Datum konání: 3. 12. 2018

V pondělí 3. prosince bude od 7.30 hodin na obecním úřadě kosmetika.Obchůzka sv. Mikuláše

SDH Hostišová pořádá tradiční Mikulášskou obchůzku 5.12.2018. Zájemci o návštěvu sv. Mikuláše se mohou nahlásit v obchodě nebo na tel. 603 233 591 - pan Vít Zapletal nebo na vit.zapletal@volny.cz.Setkání u vánočního stromu přátelství

Datum konání: 2. 12. 2018

Vanocni_strom_2018II.jpg

Prosím, vezměte si s sebou hrníčky na čaj.Ztracený kocourek

V pondělí 5. listopadu se v obci ztratil kocourek Samík. Barva mourovatá, věk 4 měsíce, barva očí zelená, nemá obojek. Je velmi hravý a snadno se přiláká na hračku. 

Jakékoliv informace prosíme na telefon 730 951 372

Odměna za nalezení 200,- Kč.
Stránky zdarma

Vytvořte si vlastní webové stránky zdarma na doméně www.hostisova.cz

Registrujte se zde

Nad Hostišovou vyrostla nová rozhledna

Na Strážné vyrostla nová dominanta obce - krásná rozhledna. Oficiálně otevřena od 1. 5. 2013.

http://rozhledna-lesopark-strazna.webnode.cz/
Rozhledna.jpg

Stránky obce

zhlédlo minulý měsíc 1758 návštěvníků. Nejoblíbenějším dnem pro návštěvu www stránek je pondělí a čtvrtek.

www.ekotoxa.cz

Ekolamp.cz

Obec Hostišová je zapojena do kolektivního systému pro zpětný odběr osvětlovacích zařízení Ekolamp.

Malá sběrná nádoba se nachází v předsálí obchodu se smíšeným zbožím a je označena logem Ekolamp.

Více informací najdete na webu: www.ekolamp.cz

 

msn-web-.png

Obec Hostišová